Zapraszamy do świadomych zakupów na świątecznych Targach | Kujawsko-Pomorska Ekonomia Społeczna - ROPS w Toruniu

Informacje bieżące
Targi wystawiennicze

Zapraszamy do świadomych zakupów na świątecznych Targach

Rozpoczęły się już tegoroczne świąteczne targi i jarmarki w wielu miastach naszego regionu, gdzie swoje produkty wystawiają również podmioty ekonomii społecznej (PES). Zachęcamy do świadomych, odpowiedzialnych zakupów!

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, targi znów są organizowane w wersji stacjonarnej, w ramach jarmarków i kiermaszów świątecznych, w następujących miastach naszego województwa: Toruń, Włocławek, Grudziądz i Strzelno. Na każdym z tych jarmarków znajdują się specjalnie oznakowane stoiska, w których swoje produkty bądź usługi oferują PES z naszego województwa. Ich świąteczna oferta jest bardzo interesująca i bogata.

Pierwsze targi już się rozpoczęły – podczas Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywa się na Rynku Staromiejskim do 21 grudnia tego roku. Na stoisku PES będzie można kupić m.in. gęsinę pod różnymi postaciami, zdrową żywność wegańską i wegetariańską, piwo z Pubu Spółdzielczego, świąteczne wyroby rękodzielnicze czy prezentowe zestawy herbat „Lubiczajka”. Stoiska są czynne według  harmonogramu: niedziela - środa, godz: 10-20, czwartek - piątek: 10-21, sobota: 10-22.

W najbliższy piątek 3 grudnia rozpoczną się kolejne dwie imprezy targowe. W Grudziądzu, na Rynku Głównym, przez cztery dni będzie się odbywał Jarmark Św. Mikołaja. Tam regionalne PES-y, w godz. 10-20, będą oferowały m.in. ekologiczne syropy (aronia, czarny bez, czarna porzeczka) wzmacniające odporność, miody własnej produkcji (osobno lub w efektownych świątecznych zestawach prezentowych), świąteczne artykuły rękodzielnicze oraz aktualne i archiwalne wydania „Kalendarza Grudziądzkiego”.

Z kolei na włocławskim Zielonym Rynku od piątku do niedzieli (3-5 grudnia 2021) będzie można robić świąteczne zakupy podczas Włocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Oferta PES-ów obejmuje m.in. produkty i usługi cateringowe, produkty spożywcze – naturalna żywność, świąteczne rękodzieło oraz produkty promujące Włocławek i najbliższy region. Stoiska będą czynne wg harmonogramu: piątek 16-20, sobota: 10-21, niedziela: 10-18.

Najpóźniej, bo w piątek 17 grudnia, rozpocznie się trzydniowy Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Propozycja tamtejszych PES-ów także zapowiada się niezwykle bogata. Będzie można zamówić smaczny i zdrowy catering świąteczny oraz kupić wyroby rękodzielnicze o tematyce świątecznej. Godziny otwarcia: piątek, 12-20, sobota: 10-20, niedziela: 10-16.

Zachęcamy do odwiedzenia stoisk podmiotów ekonomii społecznej. Każde z nich zostanie specjalnie oznakowane winderem z napisem promującym ekonomię społeczną naszego regionu "Więcej niż biznes", więc nie powinno być problemu z dotarciem do nich.

Pamiętajmy, że kupując produkty lub korzystając z usług PES, dokonujemy ważnych społecznych działań - takie prospołeczne zakupy pozwalają przy okazji codziennych wydatków podejmować decyzje na rzecz ludzi potrzebujących, walczących o swoją samodzielność życiową i zawodową.