Zaproszenie do badania Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych | Kujawsko-Pomorska Ekonomia Społeczna - ROPS w Toruniu

Przedsiębiorstwa Społeczne

Zaproszenie do badania Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych

Rusza kolejna edycja Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM). W tym roku obejmie ono aż 21 krajów, po raz pierwszy Polskę.

Monitor ESEM jest inicjatywą sieci Euclid Network, która działa w międzynarodowym partnerstwie z ponad 20 organizacjami przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej, Światowego Forum Ekonomicznego i Schwab Foundation, Google.org, SAP, ImpactCity, Bertelsmann Foundation.

Jeśli określacie Państwo swoją firmę lub organizację jako przedsiębiorstwo społeczne, odpowiedzcie na pytania, które pozwolą wypełnić lukę wiedzy na temat przedsiębiorstw społecznych (zarówno tych o pozytywnym wpływie na społeczeństwo, jak i środowisko) w Europie. Do udziału w badaniu organizatorzy zapraszają zarówno podmioty z trzeciego sektora, podmioty ekonomii społecznej, a także firmy komercyjne.

Badania ESEM są przeprowadzane przez uczelnie i badaczy z poszczególnych krajów europejskich we współpracy z lokalnymi organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość społeczną. W Polsce są realizowane w języku polskim.

Oto strona badania w polskiej wersji językowej - tutaj. Badanie trwa do końca grudnia 2021 roku, serdecznie zapraszamy!

Osoba kontaktowa projektu w Polsce: mstarnawska@wz.uw.edu.pl.